רונית ביטון- פייסבוק ורשתות חברתיות - מדוע עמותות אינן יכולות להתקיים היום ללא שיווק דיגיטלי?
FacebookTwitterLinkedinPinterest

רונית ביטון

אסטרטגיה, הרצאות ושיווק בדיגיטל

מדוע עמותות אינן יכולות להתקיים היום ללא שיווק דיגיטלי? 

רוב העמותות והארגונים החברתיים מבינים היום, שכדי להצליח לממש את חזונם ומטרותיהם, עליהם לאמץ לעצמם דפוסי פעולה עסקיים. בדומה לחברות עסקיות, גם הם צריכים לבנות לעצמם מותג, ליצור חשיפה ופרסום ברשת, ולשווק באופן יזום את שירותיהם לבעלי העניין הרלוונטיים – תורמים, יזמים, מתנדבים, ותומכים בציבור הרחב.

מכל שיטות השיווק הקיימות היום, השיווק הדיגיטלי הוא בעל יתרונות משמעותיים במיוחד עבור עמותות וארגונים חברתיים שלהם תקציבים וכוח אדם מוגבלים:


1. פילוח ממוקד ומתקדם - כלי הפילוח של השיווק הדיגיטלי מאפשרים לפנות רק לקהלים הספציפיים שעשויים להתעניין בפעילות ובשירותים של העמותות, בלי לבזבז זמן יקר ומשאבים.    
      
2. עלויות שיווק - השיווק הדיגיטלי מציע אפשרויות שיווק לכל מסגרת תקציבית. אפשר להתחיל בסכומים נמוכים ולהרחיב את הקמפיין כשרואים תוצאות חיוביות.

3. ניתוח נתונים וביצועים - כלי השיווק הדיגיטלי מאפשרים ניתוח, מעקב ובקרה של הביצועים והפקת דוחות עם נתונים מדויקים על בסיס יומי, שבועי או חודשי. בעזרת כלים אלה ניתן לבדוק האם האסטרטגיה אפקטיבית או שנדרש לשנות ולהתאים את הקמפיין בהתאם לממצאים. 

4. השיווק הדיגיטלי מאפשר פנייה ישירה לקהלי היעד הרלוונטיים במגוון פלטפורמות שיווקיות בו זמנית (פייסבוק, אינסטגרם, בלוג, ניוזלטר ועוד) ובכך להגדיל את החשיפה. 

כדי להשתמש נכון ביתרונות השיווק הדיגיטלי לקידום המטרות החברתיות שלכם בלי לבזבז זמן וכסף מיותרים, מומלץ להיעזר ביועץ מקצועי מומחה בתחום.
  • חשוב שהיועץ יהיה בעל ידע עסקי ושיווקי נרחב וידע לבחור את האסטרטגיה השיווקית המתאימה.
  • חשוב גם שיהיה בעל ניסיון רב בליווי וייעוץ לארגונים חברתיים, כזה ש"חי את השטח" ומכיר את התנאים והאתגרים העומדים בפניהם.
שירותי השיווק הדיגיטלי צריכים לכלול:  

בניית אסטרטגית שיווק דיגיטלי ותוכנית עבודה כולל: יצירת מותג (התנדבותי או שירותי), הגדרת היעדים, המטרות ואבני הדרך להשגתם, אפיון קהלי היעד, הגדרת המסרים השיווקיים, ובחירת ערוצי השיווק המתאימים ביותר לארגון. בהתאם לכל אלה יש לבנות תכנית עבודה מסודרת כולל הגדרת התכנים, הערוצים ולוחות הזמנים לפרסומם.

חיזוק הנוכחות, החשיפה והתמיכה בערכים, בפעילות החברתית ובשירותים של הארגון לקהלי יעד רלוונטיים
ניהול קמפיינים בערוצים השונים ופנייה ישירה לתורמים, לשותפים, למתנדבים ולפעילים בשטח.
עדכון ודיוק הקמפיינים באופן קבוע בהתאם לתוצאות.

יצירת הזדמנויות חדשות לשיתופי פעולה וגיוס משאבים וקהלים נוספים לתמיכה במטרות 
מיפוי קהלים חדשים והגדלת רשימות התפוצה שלכם, הרחבת השיווק לערוצים נוספים.

מרגישים שאתם תקועים במקום ורוצים לקדם את השיווק הדיגיטלי של העמותה שלכם? 
לחצו כאן>> וקיבעו איתי פגישת הכרות ללא עלות.