רונית ביטון- פייסבוק ורשתות חברתיות - מדוע היום עמותות אינן יכולות להתקיים ללא שיווק דיגיטלי?
FacebookTwitterLinkedinPinterest

רונית ביטון

אסטרטגיה, הרצאות ושיווק בדיגיטל
דף הבית >> מדוע היום עמותות אינן יכולות להתקיים ללא שיווק דיגיטלי?
 
היום כבר ברור לרוב העמותות והארגונים החברתיים שכדי להצליח הם צריכים לאמץ לעצמם דפוסי פעולה עסקיים. בדומה לחברות עסקיות, כדי לממש את החזון והמטרות שלהם, גם הם צריכים לבנות לעצמם מותג, ליצור חשיפה ופרסום ברשת, לשווק באופן יזום את שירותיהם, ולמשוך לפעולה את בעלי העניין הרלוונטיים – תורמים, יזמים, מתנדבים, ותומכים בציבור הרחב.

מכל שיטות השיווק הקיימות היום, השיווק הדיגיטלי הוא בעל יתרונות משמעותיים במיוחד עבור עמותות וארגונים חברתיים שלהם תקציבים וכוח אדם מוגבלים:
  1. פילוח ממוקד ומתקדם – כלי הפילוח של השיווק הדיגיטלי מאפשרים לפנות רק לקהלים הספציפיים שעשויים להתעניין בפעילות ובשירותים של העמותות, בלי לבזבז זמן יקר ומשאבים.    
      2. עלויות שיווק - השיווק הדיגיטלי מציע אפשרויות שיווק לכל מסגרת תקציבית. אפשר להתחיל בסכומים נמוכים ולהרחיב את הקמפיין כשרואים תוצאות            חיוביות.
  1. ניתוח נתונים וביצועים -  כלי השיווק הדיגיטלי מאפשרים ניתוח, מעקב ובקרה של הביצועים והפקת דוחות עם נתונים מדויקים על בסיס יומי, שבועי או חודשי. בעזרת כלים אלה ניתן לבדוק האם האסטרטגיה אפקטיבית או שנדרש לשנות ולהתאים את הקמפיין בהתאם לממצאים. 
     
  2. השיווק הדיגיטלי מאפשר פנייה ישירה לקהלי היעד הרלוונטיים במגוון פלטפורמות שיווקיות בו זמנית (פייסבוק, אינסטגרם, בלוג, ניוזלטר ועוד) ובכך להגדיל את החשיפה.
כדי להשתמש נכון ביתרונות השיווק הדיגיטלי לקידום והמטרות החברתיות שלכם בלי לבזבז זמן וכסף, מומלץ להיעזר ביועץ מקצועי בעל מומחה בתחום.
  • חשוב שהיועץ יהיה בעל ידע עסקי ושיווקי נרחב וידע להתאים את האסטרטגיה והשיטות ספציפית לכם.
  • חשוב גם שיהיה בעל ניסיון רב בליווי והדרכה של ארגונים חברתיים, כזה ש"חי את השטח" ומכיר את התנאים והאתגרים העומדים בפניהם.

שירותי השיווק הדיגיטלי צריכים לכלול:  

בניית אסטרטגית שיווק דיגיטלי ותוכנית עבודה כולל: יצירת מותג (התנדבותי או שירותי), הגדרת היעדים, המטרות ואבני הדרך להשגתם, אפיון קהלי היעד, הגדרת המסרים השיווקיים, ובחירת ערוצי השיווק המתאימים ביותר עבורכם.  בהתאם לכל אלה יש לבנות תכנית עבודה מסודרת כולל הגדרת התכנים, הערוצים ולוחות הזמנים לפרסומם.

חיזוק הנוכחות, החשיפה והתמיכה בערכים, בפעילות החברתית ובשירותים שלכם לקהלי יעד רלוונטיים
ניהול קמפיינים בערוצים קיימים אצלכם ופנייה ישירה לתורמים, לשותפים, למתנדבים ולפעילים בשטח.
עדכון ודיוק של הקמפיינים באופן קבוע בהתאם לתוצאות.

הרחבת הפעילות הקיימת- יצירת הזדמנויות חדשות לשיתופי פעולה וגיוס משאבים וגיוס קהלים נוספים לתמיכה במטרות שלכם
מיפוי קהלים חדשים והגדלת רשימות התפוצה שלכם, הרחבת השיווק לערוצים נוספים.

מרגישים שאתם תקועים במקום ורוצים לקדם את השיווק הדיגיטלי של העמותה שלכם? לחצו כאן>> וקיבעו איתי פגישת ייעוץ חינמית בזום.